Záruční list

ZÁRUČNÍ LIST A NÁVOD NA ÚDRŽBU OBUVI LEGUANO

Vážený zákazníku,

srdečně Vám gratulujeme k Vašim novým leguano - botám pro bosou chůzi. Zvolili jste si cestu, jak znovu aktivovat přirozený způsob chůze a běhu. Chůze v botách naboso je nyní nejen „in“, ale je i přirozená, příjemná a velmi zdravá. Různé boty leguano pro bosou chůzi jsou pro mnohé příležitostí správného rozhodnutí: pro domácí použití, pro běh, pro všechny halové sporty, pro jízdu na kole nebo jen proto, abyste se konečně pohybovali zpátky po přirozené cestě.  Chůze naboso znamená: Učit se znovu chodit! Než obuv začnete používat, přečtěte si následující pokyny. Obuv si při nákupu pečlivě vyzkoušejte. U obuvi činí záruka na výrobní vady 24 měsíců.

Návod na použití a údržbu

Při výběru obuvi dbejte na to, aby zvolený druh, velikost a šíře obuvi přesně odpovídal Vašim potřebám (nezapomeňte, že délka vnitřního prostoru obuvi – velikost, by měla být delší než délka chodidla). Nevhodně zvolený druh obuvi, velikost, šíře nebo tvar obuvi nemůže být důvodem  k pozdější reklamaci. Obuv pro bosou chůzi je třeba používat s náležitou opatrností, jako  při chůzi na boso. Obuv je nutno vybírat s ohledem na zátěž a vhodnost použití pro danou aktivitu. Upozorňujeme, že pokud dojde k poškození obuvi z hlediska nedodržení zásad o účelovém použití obuvi anebo z důsledků zanedbané údržby dle návodu na údržbu, nemůže být brán zřetel na případné reklamace. Dbejte na vhodnost daného materiálu a podrážky pro účel použití, za kterým obuv kupujete. Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používejte  způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti. Střídejte často obuv, zejména v deštivém počasí. Obuv není vodotěsná. Promáčená obuv se nesmí sušit v kontaktu, ani v bezprostřední blízkosti tepelných  zdrojů. Doporučený postup sušení: vycpěte mokré boty novinami a nechte sušit při pokojové teplotě. Boty je potřeba střídat a nenosit každodenně jedny a ty samé, protože v tom případě by nestihly řádně vyschnout. Boty zásadně nesušte v sušičce nebo na horkém topení, výrazně tím snižujete funkčnost a životnost obuvi.

Vezměte v úvahu, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční  dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzitě užívání  obuvi u jednotlivých spotřebitelů může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím  záruční doby.

Obuv obouvejte a vyzouvejte zásadně řádně rozvázanou nikdy způsobem například boty o botu! Boty střídejte a nenoste každodenně jedny a ty samé boty. Obuv noste vždy řádně zašněrovanou, aby nedocházelo k poškození vnitřních částí obuvi, jako je stélka či pata obuvi.

 

Použitý materiál – jeho údržba a ošetření

Obuv po každém použití ošetřete dle typu a materiálů vhodnými prostředky na obuv. Obuv je nutno chránit před chemickými  vlivy a promáčením.

Boty lze prát ručně nebo v pračce v pracím pytli za použití jemného pracího prášku při teplotě 30 stupňů.  Prosím, nepoužívejte aviváž a neodstřeďujte, nedávejte do sušičky. Modely thermo, gentle marilyn, chester tmavé nejsou pratelné v pračce – ošetřujte vlhkým hadříkem a po uschnutí naimpregnujte.

 

Užívání obuvi

Pro každou příležitost je vhodný jiný druh obuvi. Berte prosím při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete obuv používat.

Podmínky reklamace

Na výrobky se vztahuje záruka na výrobní vady v délce 24 měsíců od data prodeje. Reklamace musí být uplatněna bez odkladu ihned při zjištění závady. Reklamaci zboží je třeba uplatnit s přiloženým dokladem o koupi v prodejně, kde bylo zboží zakoupeno. Zboží reklamujte neprodleně po zjištění závady, na pozdější reklamace nebude brán zřetel. Zboží k reklamaci přijímáme z hygienických důvodů čisté, zbavené všech nečistot a suché. Při nesplnění těchto podmínek nebude zboží přijato do reklamačního řízení. Záruka se vztahuje na vady, které vznikly v průběhu záruční doby prokazatelnou vadou materiálu, případně chybou výroby. Reklamaci prodejce doloží písemným vyjádřením o stavu přijatého výrobku, kde je přesně popsán důvod reklamace. Posouzení oprávněnosti reklamace a její vyřízení trvá nejdéle 30 kalendářních dní od obdržení přijetí zboží do reklamačního řízení.

Záruka se nevztahuje na:

  • změnu výrobku v důsledku nedodržení pokynu uvedených v návodu na údržbu  a ošetřování
  • veškerou změnu výrobku vzniklou důsledkem jeho opotřebení (záruku nelze zaměňovat  s životností výrobků, která úměrně klesá s jeho každodenním nošením)
  • mechanicky poškozený výrobek
  • výrobek, u kterého byly v záruce provedeny jakékoliv opravy či úpravy nesouvisející  s běžnou údržbou, pouštění barvy při zvýšeném pocení                                                               
  • skvrny vzniklé v důsledku použití nevhodných čisticích prostředků

Cílem bot leguano je zajistit zdravou a přirozenou chůzi pro všechny generace. Přejeme Vám ty nejlepší zážitky s touto obuví.

Dovozce: FREEBODY, s.r.o., Zikova 522/3, 160 00 Praha 6

Výrobce: leguano. Boty leguano jsou vyrobeny v Německu.